Abbey DLD Group of Colleges 1931-yilda asos solingan, London, Kembrij va Manchesterda filiallariga ega nufuzli xususiy maktablar tarmog‘idir. Maktabning ustuvor yo'nalishi o'quvchilarning akademik muvaffaqiyatidir. Maktab mamlakatdagi 4500 dan ortiq maktablar orasida talabalarning bitiruv ko‘rsatkichlari bo‘yicha Buyuk Britaniyada 7-o‘rinda turadi (gov.uk statistikasi). Buning sharofati bilan har yili ushbu maktabning yuzlab bitiruvchilari dunyoning eng yaxshi universitetlariga o‘qishga kirishadi.
Londonning Abbey DLD filiali videosharhi
Ushbu videoda kompaniyamizning Londondagi vakili sizga maktabda yaratilgan barcha sharoitlarni batafsil ko‘rsatib beradi. Videoni oxirigacha ko‘rishni unutmang.
O'quv dasturlari
Maktab sizning farzandingizning ehtiyojlari, ingliz tili darajasi va yoshiga qarab turli xil o‘quv dasturlarini taklif etadi.
9-sinf analogi. (13 yosh). Bu dastur to‘g‘ridan-to‘g‘ri ilg‘or dasturlarda o‘qishga tayyor bo‘lmaganlar uchun ideal. U bolalarga Buyuk Britaniya ta’lim tizimiga asta-sekin moslashishga yordam beradi. Ushbu bosqichni tugatgandan so‘ng, o‘quvchilar GCSE dasturiga o‘tishadi.
10-11-sinf analogi (14-16 yosh). Bu dastur Buyuk Britaniyaning barcha rezidentlari uchun majburiy hisoblanadi. Aynan shu bosqichda o‘quvchilar birinchi marta o‘zlarining qiziqishlariga qarab fanlarni tanlash imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Ushbu bosqichni tugatgandan so‘ng, o‘quvchilar A-Level yoki Foundation dasturlariga o‘tishadi.
Ilg'or daraja (advanced), 12-13-sinflarning analogi (16-20 yosh). Ushbu dastur majburiy emas, ammo eng yaxshi universitetlarga kirish uchun zarurdir. A-Level sertifikatisiz Oksford yoki Kembrij kabi universitetlarga kirish deyarli imkonsiz. Bu bosqichda o‘quvchilar tanlagan mutaxassislikni chuqur o‘rganadilar. Dastur tugagandan so‘ng, talabalar universitetning bakalavriat yo‘nalishining 1-kursiga qabul qilinadi.
Bu dastur A-Level juda murakkab deb hisoblaydiganlar va universitetga kirishning muqobil yo‘lini qidirayotganlar uchun mos keladi. Bu yerda talabalar mutaxassislikni tanlab, uning asosiy fanlarini o‘rganishadi. Dastur tugagandan so‘ng, talabalar universitetning bakalavriat yo‘nalishining 1-kursiga o‘tishadi.
Ushbu dastur faqatgina Manchester filialida mavjud. Bu dasturda o‘quvchilar akademik dasturlarni (A-Level yoki GCSE) professional sport tayyorgarligi bilan birlashtiradi. Bu dastur professional sportchi bo‘lishni maqsad qilganlar uchun juda mos keladi. Futbol, basketbol, tennis va velosport yo‘nalishlari mavjud. Dastur oddiy (haftasiga 3 marta) va intensiv (haftasiga 5 marta) tayyorgarlikni o‘z ichiga oladi. Ushbu dasturda tahsil olgan ba’zi talabalarimiz professional futbol klublariga qabul qilingan.
Academic Preparation Program — bu o‘qishga kirish talablariga javob bermaydigan yoki o‘quv yilining o‘rtasida darslarga qo‘shilishni istaganlar uchun mo‘ljallangan tayyorgarlik kursi.
O'qishga kirish uchun nimalar kerak
Konsultatsiya uchun mutaxassis bilan bog'lanish
Bepul konsultatsiyaga yozilish uchun ariza qoldiring yoki bizga qoʻngʻiroq qiling. Ofisimizda maktab taʼlimi boʻyicha mutaxassisimiz sizga batafsil maʼlumot beradi, mos dasturni tanlashga yordam beradi va narxlar bilan tanishtiradi.
Hujjatlarni topshirish
O‘qishga kirish jarayonini boshlash uchun siz farzandingizning xorijiy pasporti, maktabdan ma’lumotnoma va agar mavjud bo‘lsa, 9-sinf attestatini taqdim etishingiz kerak bo‘ladi. Ushbu hujjatlar asosida biz sizga maktabdan dastlabki taklifnomani beramiz va farzandingiz uchun joy band qilamiz.
Ingliz tili bilimini tasdiqlash
Farzandingiz bizning ofisimizda ingliz tilidan imtihon topshirishi yoki IELTS sertifikatini taqdim etishi kerak bo‘ladi.
Maktab direktori bilan suhbat
Tanlangan filial direktori farzandingiz bilan suhbat oʻtkazadi va u xohlagan dasturda oʻqiy olish yoki olmasligini aniqlaydi. Agar bilimi yetarli boʻlmasa, tayyorgarlik dasturi taklif etiladi.
O'qish uchun to'lov
Maktabga qabul qilingandan so‘ng, ota-onalar o‘qish uchun to‘lovni amalga oshirishlari kerak bo‘ladi. Maktab bir yillik o‘qish, turar joy va ovqatlanish uchun bitta umumiy hisob-fakturani taqdim etadi. Ushbu summani siz to‘liq yoki har olti oyda 2 qismga bo‘lib to‘lashingiz mumkin.
To‘lovdan so‘ng, mutaxassislarimiz viza rasmiylashtirishadi va farzandingiz Buyuk Britaniyaga yetib borib, o‘qishni boshlashi mumkin bo‘ladi. Biz, shuningdek, farzandingizni aeroportda kutib olish, maktabga yetkazish va joylashtirish ishlarini ham tashkillashtiramiz.
2023-yilda Abbey DLD bitiruvchilari quyidagi universitetlarga qabul qilingan:
Ushbu universitet Buyuk Britaniyada 1-o‘rinni, dunyoda esa 95-o‘rinni egallaydi.
3-o‘rin Buyuk Britaniyada, 2-o‘rin dunyoda.
Buyuk Britaniyada 4-o‘rin, dunyoda 45-o‘rin.
Buyuk Britaniyada 5-o‘rin, dunyoda 6-o‘rin.
Buyuk Britaniyada 6-o‘rin, dunyoda 9-o‘rin.
Buyuk Britaniyada 7-o‘rin, dunyoda 78-o‘rin.
Buyuk Britaniyada 8-o‘rin, dunyoda 148-o‘rin.
Buyuk Britaniyada 9-o‘rin, dunyoda 67-o‘rin.
Buyuk Britaniyada 10-o‘rin, dunyoda 76-o‘rin.
Buyuk Britaniyada 11-o‘rin, dunyoda 22-o‘rin.
*Buyuk Britaniyadagi roʻyxatga olingan universitetlar reytingi Guardian University Guide 2024, butun dunyo boʻylab QS World University Rankings 2024 asosida tuzilgan.
Batafsil maʼlumot olishni istaysizmi?
Mutaxassis bilan konsultatsiyaga yoziling! Maktab taʼlimi boʻyicha mutaxassisimiz sizga batafsil maʼlumot beradi, mos dasturni tanlashga yordam beradi va narxlar bilan tanishtiradi.
Tez-tez beriladigan savollar
O‘qishga kirish uchun ingliz tilini bilish darajasi qanday bo‘lishi kerak?
GCSE dasturiga kirish uchun IELTS 4.5 yoki uning ekvivalenti, A-Level dasturiga esa IELTS 5.5 yoki uning ekvivalenti talab qilinadi. IELTS faqat yo'nalish sifatida ishlatiladi, ammo o‘quvchi aynan shu imtihonni topshirishi shart emas, boshqa ko‘plab muqobil imkoniyatlar mavjud. Masalan, Abbey DLD maktabining o‘z ingliz tili imtihoni bor, uni bepul topshirish mumkin. Agar ingliz tili darajasi talab qilinganidan past bo‘lsa, maktab turli xil tayyorgarlik kurslarini taklif qiladi.
Hujjatlarni topshirishning oxirgi muddati qachon?
2024-yil sentabr oyida o‘qishni boshlashga ulgurish uchun hujjatlarni 15-aprelgacha topshirish kerak. Biroq, joylar tugab qolsa, qabul jarayoni muddatidan avval yakunlanishi mumkin. Shuning uchun hujjatlarni iloji boricha ertaroq topshirishni tavsiya etamiz. Joy band qilish uchun faqatgina xorijiy pasport va maktabdan akademik ma’lumotnoma taqdim etish kifoya.
Abbey DLD'da o‘qish qachon boshlanadi?
Standart dasturlar sentabr oyida boshlanadi. O‘quv yili 10 oy davom etadi — sentabrdan iyungacha. Yanvar oyida tayyorgarlik kurslarini yoki tezlashtirilgan 18 oylik GCSE va A-Level dasturlarini boshlash mumkin.
O‘quvchilar qayerda yashaydi?
Aksariyat o‘quvchilar maktab kampusidagi bir kishilik xonalarda yashaydi. Ularga shaxsiy hammomga ega bo‘lgan keng xonalar beriladi. Xohishga ko‘ra, 2 kishilik xonalar, shuningdek, oilaviy yashash imkoniyati ham mavjud. Standart xonalar (standard room) barcha qulayliklarga ega va sifati bo‘yicha 90% maktablardagidan ustun. Agar siz yuqori darajadagi qulaylikni istasangiz, Premium va Platinum turar joy variantlari ham bor.
Ta’tillar bormi? O‘quvchilar qancha vaqt dam olishadi?
O‘quv yili davomida o‘quvchilar kuzda bir hafta, qishda ikki hafta va bahorda bir hafta dam olishadi. Ushbu taʼtillar davomida ular maktabda qoʻshimcha toʻlovsiz qolishlari mumkin. Yozgi taʼtil 2 oy — iyul va avgust oylarida davom etadi. Bu oylarda oʻquvchilar uyga qaytishlari shart.
O‘quvchilar darsdan bo‘sh vaqtlarida nimalar bilan shug‘ullanishadi?
Maktab o‘quvchilarning kun tartibini o‘qishga ham, dam olishga ham yetarlicha vaqt ajratishlari uchun juda puxta tashkillashtiradi. Darslar odatda ertalabdan tushlikkacha davom etadi. Tushlikdan keyin o‘quvchilar turli qiziqishlarga qarab 100 dan ortiq klub va to‘garaklarda bepul qatnashishlari mumkin. Asosiy darslardan tashqari, o‘qituvchilar o‘z fanlarida sustroq o‘zlashtirayotgan o‘quvchilar uchun individual mashg‘ulotlar ham o‘tkazishadi. Dam olish kunlari esa ko‘ngilochar dasturlar va ekskursiyalar tashkil etiladi. Maktab sport va sog‘lom turmush tarziga bo‘lgan qiziqishni faol ravishda targ‘ib qiladi. Bundan tashqari, maktab o‘quvchilarga har tomonlama shaxsiy rivojlanishlari uchun yetarli darajada erkinlik beradi.
Farzandimga Angliyada kim qaraydi?
Har 6-8 nafar o‘quvchiga ularning farovonligi (wellbeing) uchun masʼul bo‘lgan bitta tarbiyachi (houseparent) biriktiriladi. Bu kishi o‘quvchilarning xavfsizligi, sog‘lig‘i, yaxshi psixologik holati va zararli odatlardan uzoqda bo‘lishini nazorat qiladi. Ushbu tarbiyachidan tashqari, maktabning boshqa xodimlari ham darsdan tashqari paytlarda o‘quvchining ahvoli joyidami yoki yo‘qligini nazorat qilib borishadi. Xususan, filial direktorlari har bir o‘quvchi bilan shaxsan tanish va ularning shaxsiy vaziyatidan xabardor bo‘lishadi.
Angliyada farzandimni o‘qish vaqtida ziyorat qila olamanmi?
Ha, Touran Study Abroad viza bo‘yicha mutaxassislari sizga sayyohlik vizasini olishda yordam beradi, shuningdek, maktabda siz uchun qabul marosimini tashkil qiladi.
Savolimga javob topa olmadim, nima qilishim kerak?
Konsultatsiyaga yoziling, agar hali yozilmagan boʻlsangiz. Ofisimizda mutaxassislarimiz sizga batafsil maslahatlar beradi va barcha savollaringizga javob beradi. Shuningdek, 78 148 40 80 raqamiga qoʻngʻiroq qilishingiz ham mumkin.

Главная/Специальные предложения/Abbey DLD - Престижное школьное образование в Великобритании
Abbey DLD - частная школа в Англии, которая проложит Вашему ребёнку путь в Оксфорд, Кембридж и другие топовые университеты мира!
Abbey DLD Group of Colleges - сеть престижных частных школ, основанная в 1931 году, с филиалами в Лондоне, Кембридже и Манчестере. Своим главным приоритетом школа ставит академический успех учеников. Школа занимает 7-е место в Великобритании по выпускным оценкам учащихся среди более 4500 школ страны (статистика gov.uk). Благодаря этому, каждый год сотни выпускников этой школы поступают в лучшие университеты мира.
Филиал в Лондоне имеет самый большой кампус, расположен в самом центре города, и является лучшим среди всех школ и университетов Лондона по качеству проживания. Учащиеся филиала в Кембридже получают самые высокие оценки по финальным экзаменам. Филиал в Манчестере предлагает уникальные программы спортивной подготовки.
Школа предназначена для учащихся от 13 до 21 года. Обучение для иностранцев проходит в формате полного пансиона (full board) - школа обеспечивает обучение, проживание и питание учеников.
Почему стоит выбрать Abbey DLD
5* проживание
Одноместные комнаты с превосходным оснащением. Филиал в Лондоне считается лучшим в городе по качеству проживания
Маленькие классы
В одном классе учатся не более 10 человек, что обеспечивает высокий уровень индивидуального подхода
Регулярные экзамены
Чтобы закреплять высокую успеваемость, школа регулярно проверяет знания учеников и работает над слабыми местами
Высокие результаты
71% выпускников получают аттестат со средней оценкой A+, A или B, благодаря чему поступают в топовые университеты
Подготовка в университет
К каждому ученику прикрепляется индивидуальный куратор, который контролирует процесс поступления в университет мечты
Улучшение английского
На протяжении всего обучения ученики могут брать бесплатные дополнительные уроки по английскому. В результате этого они знают английский как родной язык
Видео-обзор лондонского филиала Abbey DLD
В этом видео представитель нашей компании в Лондоне подробно покажет Вам все условия, созданные в школе. Обязательно досмотрите до конца.
Программы обучения
Школа предлагает различные программы обучения, в зависимости от потребностей, уровня английского и возраста Вашего ребенка
Year 9
Аналог 9-го класса. Возраст - 13 лет. Идеально подходит для тех, кто не готов сразу начать учебу на более продвинутых программах, и хочет более плавную адаптацию в британской системе. После окончания ученики переходят на GCSE
1 год
GCSE
Аналог 10-11 классов. Возраст - 14-16 лет. Обязателен для всех жителей Британии. На этом уровне ученики впервые выбирают предметы по сферам интересов. После окончания ученики переходят на A-Level или Foundation
2 года
A-Level
Продвинутый (advanced) уровень, аналог 12-13 классов. Возраст 16-20 лет. Необязателен, однако необходим для поступления в самые лучшие университеты. Без аттестата A-Level практически невозможно поступить в университеты уровня Оксфорда или Кембриджа. На этом уровне ученики уже углублённо изучают выбранную специальность. После окончания студенты поступают на 1-й курс бакалавра в университете.
International Foundation
Базовый университетский курс. Возраст 17-21 год. Подходит для тех, кто считает A-Level очень сложным, и ищет альтернативный способ поступления в университет. Здесь студенты выбирают специальность и обучаются профильным предметам. После окончания студенты переходят на 1-й курс бакалавра в университете.
Academic Studies with Sports
Есть только в Манчестерском филиале. На этой программе ученик комбинирует академические программы (A-Level или GCSE) с профессиональной спортивной подготовкой. Подходит для тех, у кого в планах стать профессиональным спортсменом. Есть футбол, баскетбол, теннис и велоспорт. Существует базовая подготовка (3 раза в неделю) и интенсивная (5 раз в неделю). Некоторые наши студенты были приняты в профессиональные футбольные клубы, обучаясь на этой программе.
1-4 года
Программа подготовки
Academic Preparation Program - это подготовительный курс для тех, кто не соответствует требованиям для поступления или хочет присоединиться к учебе с середины года.
6-10 месяцев
Что нужно для поступления
1
Консультация со специалистом
Запишитесь на бесплатную консультацию, оставив заявку или позвонив нам. В офисе наш специалист по школьному образованию предоставит Вам подробную информацию, подберет программу и ознакомит с ценами
2
Подача документов
Чтобы начать процесс поступления, Вам нужно будет предоставить загранпаспорт ребенка, справку со школы, и аттестат 9-го класса при наличии. На основании этих документов мы выдадим Вам предварительное приглашение из школы и забронируем место для Вашего ребенка
3
Подтверждение английского
Вашему ребёнку нужно будет сдать экзамен по английскому у нас в офисе либо предоставить сертификат IELTS
4
Интервью с директором школы
Директор выбранного филиала побеседует с Вашим ребенком, и скажет, сможет ли он учиться на желаемой программе. Если знаний не хватает, будет предложена программа подготовки
5
Оплата за обучение
После зачисления в школу, родителям нужно будет оплатить за учебу. Школа выставляет один общий счёт за годовую учебу, проживание и питание. Данную сумму Вы можете оплатить полностью либо в 2 частях, раз в полгода.
6
Получение визы и начало учебы
После оплаты наши специалисты оформят визу, и Ваш ребёнок сможет прилететь и начать учебу. Мы также организуем встречу ребёнка в аэропорту, прибытие в школу и заселение
637b72f1ac957258252843
Куда поступили выпускники Abbey DLD в 2023 году
University of St Andrews
Университет занимает 1-е место в Великобритании, 95-е в мире
1 студент
University of Cambridge
3-е место в Великобритании, 2-е место в мире
4 студента
London School of Economics and Political Science
4-е место в Великобритании, 45-е место в мире
5 студентов
Imperial College London
5-е место в Великобритании, 6-е место в мире
9 студентов
University College London
6-е место в Великобритании, 9-е место в мире
17 студентов
Durham University
7-е место в Великобритании, 78-е место в мире
3 студента
University of Bath
8-е место в Великобритании, 148-е место в мире
10 студентов
University of Warwick
9-е место в Великобритании, 67-е место в мире
University of Glasgow
10-е место в Великобритании, 76-е место в мире
University of Edinburgh
11-е место в Великобритании, 22-е место в мире
14 выпускников 2023-го года поступили на факультет медицины в престижных университетах. Медицина является самой сложной для поступления среди всех направлений
*Рейтинг перечисленных университетов внутри Великобритании основан на Guardian University Guide 2024, в мире на QS World University Rankings 2024
n9sn4fajwa1skldmdeex
Хотите узнать подробнее?
Запишитесь на консультацию со специалистом! Наш специалист по школьному образованию предоставит Вам подробную информацию, подберет программу и ознакомит с ценами.
Записаться на консультацию
Свяжемся с вами в ближайшее время.
Имя *
Телефон *
Часто задаваемые вопросы
Какой уровень английского требуется для поступления?
Для поступления на программу GCSE требуется IELTS 4.5 или эквивалент, на A-Level IELTS 5.5 или эквивалент. IELTS используется как ориентир, однако ученику необязательно сдавать именно его, есть много альтернатив. Например, у Abbey DLD есть свой экзамен по английскому, который можно сдать бесплатно. Если уровень английского ниже требуемого, школа предлагает различные подготовительные курсы.
Каков крайний срок подачи документов?
Чтобы успеть начать учебу в сентябре 2024, документы нужно подать до 15-го апреля. Однако, прием может закончиться раньше, если закончатся места. Поэтому, мы рекомендуем подавать документы как можно раньше. Чтобы забронировать место, достаточно подать загранпаспорт и академическую справку со школы.
Когда начинается учёба в Abbey DLD?
Стандартные программы начинаются в сентябре. Учебный год длится 10 месяцев - с сентября по июнь. В январе можно начать подготовительные курсы или ускоренные 18-месячные программы GCSE и A-Level.
Где проживают ученики?
Большинство живут на кампусе школы в одноместных номерах. Ученикам предоставляются собственные просторные комнаты, где также имеется собственная ванная комната. Для желающих есть 2-местные комнаты, а также проживание в семье. Обычная комната (standard room) имеет все удобства и по качеству лучше чем в 90% школ. Если же Вы хотите более высокий уровень комфорта, есть Premium и Platinum размещение.
Есть ли каникулы? Сколько времени отдыхают ученики?
В течении учебного года ученики отдыхают неделю осенью, 2 недели зимой и неделю весной. Во время этих каникул они могут оставаться жить в школе без дополнительной оплаты. Лётные каникулы длят ся 2 месяца - июль и август. В эти месяцы ученики должны вернуться домой.
Чем занимаются ученики в свободное от учебы время?
Школа очень грамотно организовывает распорядок дня учеников, чтобы они уделяли достаточно времени учебу и досугу. Уроки обычно продолжаются с утра до обеда. После обеда ученики могут бесплатно участвовать в более чем 100 клубах и кружках в различных областях интересов. Помимо основных уроков, учителя назначают индивидуальные сессии для учеников, у которых есть слабые места по их предмету. В выходные организовываются развлекательные программы и экскурсии. Школа активно продвигает интерес к спорту и здоровому образу жизни. Кроме этого, школа предоставляет ученики достаточный уровень свободы для сбалансированного личностного развития.
Кто будет присматривать за моим ребёнком в Англии?
К каждым 6-8 ученикам прикрепляется один воспитатель (houseparent), который отвечает за благополучие (wellbeing) учащихся. Этот человек следит, чтобы ученики были в безопасности, оставались здоровыми, имели хорошее психологическое состояние, и также избегали вредных привычек. Помимо этого воспитателя, другие сотрудники школы также контролируют, все ли в порядке с учеником вне уроков. В частности, директора филиалов лично знакомы с каждым учеником и знают их персональную ситуацию.
Могу ли я навещать ребёнка, когда он учится в Англии?
Да, визовые специалисты Touran Study Abroad помогут Вам получить туристическую визу, а также организуют для Вас приём в школе.
Я не нашёл ответа на свой вопрос, что делать?
Запишитесь на консультацию, если Вы ещё этого не сделали. В офисе наши специалисты подробно проконсультируют и ответят на все Ваши вопросы. Вы также можете позвонить по номеру 78 148 40 80.